Ceo Mesajı

TMT Grubu

Kıymetli İş Ortaklarımız ve Çalışanlarımız,

Tonguçlar Mekikler Holding kökü 1933 yılına dayanmaktadır. Büyükbabamız Saffet Tonguç ile dedemiz Halit Mekik o yıllardaki vizyonu, hedefleri ve çalışma inançları bugün 2014 yılında 3. jenerasyona yansımış durumda olup, aynı misyonu ve vizyonu üstlenmiş durumdayız.

Holding'in ortakları olan Uğur Mekik ve Canberk Tonguç yıllar evvel dedelerimizin koyduğu; çalışmak, didinmek, ülkeye katma değer sağlamak, yeni yatırımlar yapmak, ihracat yapmak, istihdamlar yaratmak ve Türk insanının gücünü, aklını ve zekasını tüm dünyaya göstermek hedefinden 1 mikron dahi şaşmamıştır.

80 yıl evvelki düşünce ile bugünkü düşüncemiz hiç değişmedi. Müşteri kayıtsız şartsız bizim için " patrondur ".

Ne olursa olsun, hangi kondisyonlarda ve şartlarda olursa olsun en büyük amacımız %100 müşteri memnuniyetidir.

Sanayi şirketlerimizin 2014'te hem operasyonel kârlılıkları arttırmaya yönelik prosesleri hayata geçirdiler hem de yeni yatırımların pazar pozisyonunu güçlendirdiler.

TMT Reklam Endüstri A. Ş. oldukça başarılı bir yıl geçirdi, TMT Dış Ticaret keza aynı şekilde müşteri sayısını arttırdı. 2014 yılının sonunda devreye giren dizanno projesini TMT Holding olarak heyecan içinde bekliyoruz.

TMT Elektronik A.Ş. müşterilerimizin ihtiyaç ve görüşlerinden yola çıkarak hayata geçirdiği yenilikçi çalışmalarıyla ne kadar güçlü bir innovasyon şirketi olma yolunda ilerliyor.

2015, 2016 yılı değişimi ve dalgalanmayı yöneteceğimiz bir yıl olacak. Likiditelerin daraldığı ortamlarda yatırımcı finansları eskisi gibi rahat olmayacaktır. Yanı başımızda gelişen ve her geçen gün sıçrayan savaş son derece kırılgan ve cıva gibi hareket eden faizlerde, döviz kurlarında, emtia fiyatlarda yaşanacak dalgalanmalar, önümüzdeki 2 yılda yönetim manage martını daha da vital duruma getirecektir.

TMT Holding olarak, risk yönetimine odaklı kârlılık içinde büyüme statüsündeyiz. Bu cihetle, önümüzdeki yıllarda verimli, sofistike, yeni telemetreleri ile entegre bir şekilde büyümede kuşkusuz aslan payını değerli çalışanlarımız alacaktır.

Holdingimiz hedeflerimize ulaşmamızda bize destek olup katma değerde bulunan, tüm müşterilerimize, çalışanlarımıza, iş ortaklarıma, yönetim kurulu üyelerine ve ortaklarıma teşekkürlerimi iletirim.

Saygılarımla