Yönetim

TMT Grubu

Onursal Başkan / Yüksel TONGUÇ

20 nisan 1944 yılında Çorlu'da doğdu. Saffet ve Ünzile Tonguç'un oğlu. Özel Şişli Üniversitesi'nde okul hayatını bitirip iş hayatına atıldı. 1965'ten beri ticaretle uğraştı. 2013 yılında TMT Reklam Teknoloji A.Ş.'nin Onursal Başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Halen Çorlu'da ikamet etmektedir.

Onursal Başkan / Behçet MEKİK

1946 yılında Bursa'nın Karacabey ilçesinde dünyaya geldi. Karacabey'de başladığı ilk okulu Kırklareli'nin Vize ilçesinde bitirdi. Orta okulu'da vizede bitirdi.Bursa Ticaret lisesinden mezun oldu. Sosyal faliyetlerin başında spor gelmektedir. Sivil toplum örgütlerin çeşitli bölümlerinde görev aldı. Halen Çorluda ikamet etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı & CEO / Tolga TONGUÇ

1973 yılında Çorlu'da doğdu.İlkokulu Çorlu Ali Paşa İlkokulunda gördü. Orta Doğu kolejinin matematik bölümünden mezun oldu. ABD Washington DC'de Southeastern Üniversitesi'nin Uluslararası İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2 kez'' Dean List'e'' girdi. ABD'de Lazer Company'de Pazarlama Bölümü'nde çalıştı. Daha sonra İngiliz Aristoc Firmasında pazarlamada çalıştı. 1999 yılında Hema Endüstri A.Ş'de ihracat bölümüne girdi. 2000-2002 yılında Hema Endüstri A.Ş'de Genel Müdür asistanı olarak çalıştı. 2002-2005 yılları arasında Kale Kilit Endüstri Holding'e ait Kale Kapı Pencere sistemleri A.Ş 'nin pazarlama müdürlüğünü yaptı. 2005 yılında Hattat Holding kurumsal iletişim Direktörlüğüne getirildi. 2008 yılında Hattat Holding – Hattat Air şirketinin Genel Müdürü olarak atandı. 2012'de Tonguçlar Mekikler Holding'i kurdu. Holdingin ve Holdinge bağlı Tonguçlar Mekik Teknoloji Reklam Endüştüri A.Ş., TMT Dış Ticaret A.Ş., TMT Elektronik A.Ş., TMT İnşaat A.Ş., Tonguçlar Gayrmenkul A.Ş., Tonguçlar Teknoloji Endüştiri A.Ş., olan tüm şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'sudur. Aynı zamanda Hattat Holding ve Hema Endüstiri A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Danışmanıdır.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Genel Müdür / Uğur MEKİK

1976 yılında Edirne'de dünyaya geldi. İlkokulu ve ortaokulu Çorlu'da bitirdi. Lise tahsilini Çerkezköy Meslek Lisesi Elektronik bölümünde tamamladı. Çorlu Meslek Yüksek Okulu'nun Seracılık bölümünde okurken baba sanatı olan tabelacılık ve reklam ile ilgilenmeye başladı. Bu sanat dalını sevdiği için benimseyerek bu sanat dalında başarıyla ilerledi. Çorlu'da Kumyol Caddesi'nde Uğur Tabela adıyla 1993 yılında açtığı iş yerinde başarıyla sanatını icra etmiştir. Tonguçlar Mekikler Holding'in kurucusu ve ortağıdır. Holdingin ve Holdinge bağlı Tonguçlar Mekik Teknoloji Reklam Endüştri A.Ş., TMT Dış Ticaret A.Ş., TMT Elektronik A.Ş., TMT İnşaat A.Ş., Tonguçlar Mekikler Teknoloji Reklam A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Yön. Kur. Üye. – Strateji ve İş Geliştirme Başkanı / Canberk TONGUÇ

1982 yılında Çorlu'da doğdu. İlkokulu Özel Trakya Kolejinde, orta okul ve lise eğitimini İstanbul Işık Lisesi'nde aldı. Bilgi Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimleri bölümünden mezun oldu. Bilgi Ünversitesi'nde aynı zamanda İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Türk Yıldız Milli Voleybol Takımı'nda oynadı. 2004-2005 yılında Hema Endüstri A.Ş nin bilgi işlem bölümünde çalıştı. 2005-2006 yılında Askerliğini Yedek Subay okulunda 600 Öğrenci arasında 3. olarak tamamladı. 2006-2008 yılında Hattat Holding'e bağlı Diamond of İstanbul projesinin pazarlama müdürlüğünü yaptı. 2008 yılında TD Elektronik Şirketi'ni 3 ortak ile kurdu. 2008 ile 2011 yılları arasında Amerikan Cree firmasında Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev aldı. 2011 yılında Cree'den ayrılarak TD Elektronik Anonim Şirketi ve TLS Anonim Şirketi'nin ortağı ve yönetim kurulu başkanı görevinde bulunmaktadır. Tonguçlar Mekikler Holding'in kurucusu ve ortağıdır. Holdingin ve Holding'e bağlı Tonguçlar Mekik Teknoloji Reklam Endüştri A.Ş., TMT Dış Ticaret A.Ş., TMT Elektronik A.Ş., TMT İnşaat A.Ş., Tonguçlar Gayrimenkul A.Ş., Tonguçlar Teknoloji Endüştri A.Ş. olan tüm şirketlerin Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yönetim Kurulu Üyesi / Özlem GÜRLÜ

1978'de İstanbul'da doğdu.Ortaokulu ve liseyi Çorlu M.A Ersoy Anadolu Lisesinde okudu. Üniversiteyi Uludağ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve Çorlu Denizbank Orion Şubesinde staj yaptı. 2005 yılında Hattat Holding'e bağlı Hattat Tarım Makinaları A.Ş. de satış departmanında göreve başladı. 2006'da Hattat Holding Halkla İlişkiler departmanına geçti. 2008'de Hema Endüstri Yurtiçi Satışı departmanında görevine devam etti. 2014 yılında Tonguçlar Mekikler Teknoloji Reklam Endüstri A.Ş. şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladı.